Kdy je nejvhodnější čas vyfotit miminko?

Každý jejich věk je něčím zajímavý. Od newborn spinkacích fotek, pasení koníků, pérování na kolínkách až po první nesmělé krůčky. 

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

 

Newborn 

tento druh focení lze nafotit pouze jednou v životě. Proto si myslím, že je to nejlepší památka na miminkovské období. Přibližný termín si domluvte již v těhotenství.

Poté stačí napsat pouze sms z porodnice, že se miminko narodilo a společně domluvíme termín focení. Miminka fotím buď u sebe v ateliéru, nebo dojedu k Vám domů, podmínkou je světlý byt a bílé stěny.

Novorozenci se fotí maximálně do dvou týdnů věku, pak již tak tvrdě nespinkají, ideální je věk 7-12 dní

Později miminka již nespinkají tak tvrdě, 1-2 měsíční miminka se rychle unaví, dají se fotit pouze na zádíčkách. 

Newborn lifestyle

pokud jste u mě nestihli klasické newborn focení do 14.dne věku, můžeme se domluvit na tzv.newborn lifestyle focení.

Miminko se může fotit od narození od 6.týdnů věku. Jedná se o uvolněné focení, buď u mě nebo u klientů doma. Focení má především zachytit vztah mezi maminkou a miminkem, tatínkem, sourozenci.

Jediná podmínka pro focení doma, je dostatek světla. Vše se opět řídí miminkem. Focení trvá max 2hodiny, vyjímečně tři. Miminko nemusí při focení spinkat.

4-6.měsíc věku

ideální věk pro první focení, pokud jste nestihli newborn. miminka se už krásně smějí, reagují na své hračky, vydrží déle na bříšku a drží krásně hlavičku.

6-9.měsíc věku

některá miminka už sami sedí, neutíkají ze scény :) smějí se a komunikují.

Lépe reagují na své hračky, focení je vhodné i v přírodě. 

9-12.měsíc věku

nejlepší čas pro focení v exteriéru, děti neposedí :-) dělají si co chtějí :) v létě je nejlepší je fotit venku, kde nebudou limitování fotopozadím. 

období prvních narozenin :) možnost donést si svůj dort, který může dítě rozpatlat po sobě, po okolí :) je vhodné vzít více náhladního oblečení :)

1-3 roky

opět individuální. Některé děti posedí, některé se stále naháněji po ateliéru :)

je tedy na zvážení, zda není lepší focení venku, kde nejsme limitování fotopozadím. 

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!